Esperal

Nasza klinika oferuje kompleksowe usługi leczenia alkoholizmu, w tym również leczenie z wykorzystaniem wszywki alkoholowej esperal. Przedstawiamy kilka kluczowych pytań dotyczących zabiegu:

Esperal, znany potocznie jako „wszywka” jest farmakologicznym blokerem, którego zadaniem jest wywołać u uzależnionego awersję do alkoholu. Choć technicznie nie jest możliwe wyleczenie problemu żadnym lekarstwem, esperal służy jako doskonałe uzupełnienie terapii odwykowej. W jego skuteczność uwierzyło już wiele osób. Część z nich zauważyła nawet realne rezultaty. Czym zatem jest esperal, jakie są objawy w trakcie kuracji i jak wygląda zabieg jego wszycia?

Co to jest esperal?

Esperal to tak naprawdę disulfiram i pod taką też nazwą występuje od czasu jego ponownego wprowadzenia na rynek. Za jego działanie odpowiada disulfiram – substancja blokująca enzym dehydrogenazy aldehydowej, biorący udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. Blokada ta powoduje gromadzenie się w organizmie aldehydu octowego, który w normalnym przypadku przekształcany jest w postać nieszkodliwą i nie powodującą nieprzyjemnych doznań. Jeśli jednak zablokujemy rozkładanie alkoholu i wywołamy kumulację aldehydu octowego, organizm zacznie się bronić, karząc serią nieprzyjemnych objawów już po 10 minutach od spożycia nawet niewielkiej dawki alkoholu.

Jak wygląda zabieg?

Procedura wszycia esperalu pod skórę jest prosta i nie trwa dłużej niż 30 minut. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na umieszczeniu odpowiedniej dla wagi pacjenta ilości sterylnych tabletek esperalu pod skórę(1 tabletka na 1 kilogram masy ciała). Tabletki wszywa się zwykle w okolicy pośladka lub pod łopatką. Zabieg kończy się założeniem pojedynczych szwów. Wszywka jest aktywna przez okres około 8-12 miesięcy. Po zakończeniu można wszyć następną dawkę leku. W czasie trwania leczenia oraz w przeciągu 14 dni od zakończenia leczenia esperalem nie należy spożywać alkoholu. Istnieje pewna, choć nikła szansa, że wyłącznie dzięki esperalowi uzależniony odstawi alkohol całkowicie.

11 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 5 (11 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

Nasza klinika oferuje przeprowadzanie zabiegów w różnych miejscach w Polsce. Znajdziesz nasze oddziały w następujących miastach:

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez cały tydzień.